Dbanie o włosy to wbrew pozorom nie tylko domena kobiet. Owłosienie głowy jest równie ważne dla wielu mężczyzn, chociaż łysienie to problem, który dotyka w pewnym momencie życia większość z nich. Najczęstszym powodem utraty włosów jest łysienie androgenowe, za które odpowiedzialna jest dziedziczna nadwrażliwość mieszków włosowych na dihydrotestosteron. Świetnym rozwiązaniem problemu łysienia jest mikropigmentacja skóry głowy. Jak wygląda jej proces oraz na co warto się przygotować? Odpowiadamy!

  • Jak wygląda zabieg mikropigmentacji skóry głowy?
  • Naturalny efekt mikropigmentacji skóry głowy

Jak wygląda zabieg mikropigmentacji skóry głowy?

Mikropigmentacja włosów polega na wprowadzeniu pod skórę pigmentu imitującego wygląd krótko ściętego włosa. Dzięki niej można odbudować utraconą linię włosów i osiągnąć efekt, który przypomina świeżo ogoloną głowę osoby, która nie boryka się z łysieniem. Dzięki dobraniu odpowiedniego pigmentu w profesjonalnym gabinecie osiągamy całkowicie naturalny wygląd zagęszczonej linii włosów.

Jest to alternatywa dla niesamowicie drogiej i długiej procedury przeszczepu włosów, która obarczona jest ryzykiem niepowodzenia, a także czekania czasami nawet roku na efekt wizualny. Sama cena mikropigmentacji zaczyna się już od kilkuset złotych za małe przestrzenie do uzupełnienia, a jej efekt starcza na wiele lat. Jeśli będziemy chcieli odwrócić procedurę, istnieje też możliwość usunięcia pigmentu, który wbrew powszechnym opiniom nie jest trwały jak tatuaż. Zagęszczanie włosów to coraz częściej wykorzystywana metoda, która cieszy się ogromnym powodzeniem.

Naturalny efekt mikropigmentacji skóry głowy

Dzięki mikropigmentacji skóry głowy możemy mieć pewność, że będziemy mogli prawidłowo zadbać o skórę skalpu, codziennie myjąc i nawilżając ją. Osoby decydujące się na alternatywne metody maskowania łysienia, np. system włosów, muszą liczyć się z tym, że doklejone pasma nie dadzą im odpowiednich warunków, aby oczyszczać skórę głowy i nie doprowadzać do gromadzenia się na niej potu, łoju i martwego naskórka, co może doprowadzić do problemów skórnych. Dzieje się tak, ponieważ system przykleja się do głowy, a jego użytkownicy często pozostawiają go na głowie przez kilka dni bez przerwy.

Efekty mikropigmentacji skóry głowy przyniosą znaczną poprawę w przypadku takich dolegliwości jak łysienie plackowate, przerzedzenie włosów lub w poszczególnych przypadkach wypadania włosów. Zadbaj o naturalną linię włosów wykonując zabieg mikropigmentacji bezpośrednio na skórze głowy, który niekiedy niemal daje natychmiastowe efekty.