Mówi się, że aby zachować odpowiednią mikroflorę jelit, należy w ciągu tygodnia spożywać 40 różnych składników – dieta musi więc być bardzo zróżnicowana. W jaki jednak sposób wprowadzić do swojej diety nowe składniki takie, jak chociażby figi suszone? Jak zadbać o siebie, swoje zdrowie, samopoczucie i swój wygląd? Jak wkomponować do codziennego jadłospisu rzeczy nowe, które pozwolą nam na lepsze funkcjonowanie? I gdzie można znaleźć dodatkowe informacje dotyczące tego, jak tworzyć posiłki, chociażby do pracy, aby nie trzeba było stać nad nimi wielu godzin, a jednocześnie aby były one pyszne i zdrowe?

1. Jak jeść figi – jak wkomponować figi do codziennego jadłospisu?

2. Świeże figi – jak wybrać odpowiednie figi do zjedzenia?

3. Jak jeść suszone figi – gdzie znaleźć ciekawe przepisy na pyszne fit śniadania?

Jak jeść figi – jak wkomponować figi do codziennego jadłospisu?

Jak wkomponować figi i inne owoce do codziennego jadłospisu? Przede wszystkim warto uświadomić sobie ile dobrego świeże figi zawierają w sobie. Tak samo figi suszone zawierają mnóstwo witamin i minerałów, które pomogą ci w twoim funkcjonowaniu. Możesz spodziewać się dawki takich elementów, jak mangan, witamina B6, miedź, potas czy nawet kwas pantotenowy. Dzięki figom poprawisz kondycję włosów, skóry i paznokci. A jak je wkomponować w jadłospis? Smak figi idealnie sprawdzi się w śniadaniach na słodko. Można je więc dodać do owsianki, na kanapkę czy do sałatki.

Świeże figi – jak wybrać odpowiednie figi do zjedzenia?

Smak fig nie każdemu może przypaść do gustu, na szczęście zarówno świeże, suszone czy pieczone figi smakują inaczej, dzięki czemu każdy jest w stanie wybrać dla siebie idealną opcją. Jeżeli lubisz słodki smak, ale masz już dość bananów, to warto sięgnąć po figi suszone. Jeżeli zależy ci na tym, aby poczuć mnóstwo tekstur, a jednocześnie aby owoc rozpłyną ci się w ustach – wtedy lepszym wyborem będą figi świeże.

Jak jeść suszone figi – gdzie znaleźć ciekawe przepisy na pyszne fit śniadania?

Jeżeli chcesz jeść świeże figi i ogólnie świeże owoce, a w dodatku marzy ci się aby zwiększyć różnorodność przyjmowanych z pokarmem składników, to musisz znaleźć miejsce, gdzie będą znajdować się informacje o tym, jak komponować posiłki – chociażby śniadania do pracy. Takie informacje, wraz z przykładowymi przepisami można znaleźć na stronie fitendorfina.pl/fit-sniadanie-do-pracy. Z tej strony dowiesz się jak jeść figi świeże, figi pieczone czy też suszone owoce, które także mają ogromną ilość witamin i minerałów.